Přeskočit na obsah

Vzhůru k výškám

Pokochejte se záběry z výšky. Vodní dílo Miřejovice totiž neláká jen mnohé fotografy, ale také piloty dronů. Jejich záběry nám zprostředkovávají pohled z perspektiv, které bohužel nemáme šanci běžně vidět v celé své kráse.

Toto video bylo zveřejněno v květnu 2017. Uvidíte na něm ptačí pohled, detaily celý most, detailnější pohled na mostní konstrukci a jez, plavební komoru, vodní elektrárnu i slalomový kanál, který vznikl místo původního voroviště.

Video z roku 2016, na kterém vidíte proplutí výletní lodi přes plavební komoru.

Na krátkém videu z roku 2019 je vidět zejména MVE Miřejovice.

Autor videa v roce 2023 zaznamenal také pohled na sousední továrnu ze 30. let 20. století. Ta nejdříve nesla název Velkonákupní společnost družstev (VDP) a za socialismu byla přejmenována na Povltavské tukové závody (PTZ).

Vyráběla se tu mýdla, kosmetické produkty a potravinářské produkty (např. margaríny, majonézy apod.) Po revoluci se majitelem stala společnost Unilever, která v této výrobě pokračovala až do roku 2010. Dnes celý průmyslový areál nese název D8 park logistik a prochází revitalizací. Sídlí v něm celá řada firem s různorodým zaměřením (např. pěstování lékařského konopí, výroba náplní do elektronických cigaret, obchod s outletovým zbožím nebo recyklace plastu).

Dále tu na videu vidět další dva mosty, konkrétně silniční most z roku 1974 a produktovod, který spojuje obec Miřejovice se zámeckým parkem Veltrusy.

Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial
YouTube
YouTube
LinkedIn
LinkedIn
Share
Instagram
Mastodon